Proste ćwiczenia na odchudzanie

Nie zwlekaj dłużej, proste ćwiczenia na odchudzanie pozwolą Tobie odkryć siebie na nowo. Jeżeli wykonujesz zawód siedzący, czyli np. taki jak: praca w biurze czy w domu przed komputerem, prędzej czy później odczujesz potrzebę zmian.

Codzienna monotonia która zazwyczaj wygląda tak, że wstajesz rano z łóżka, idziesz do kuchni, siadasz na krześle przy stole do śniadania, później wychodzisz z domu i wsiadasz do auta. Dojeżdżasz do pracy i na osiem godzin zamykasz się w swoim biurze zasiadając w wygodnym fotelu.

To już około dziesięć godzin w spoczynku, mimo że pracujesz, czujesz że Twój organizm jest zmęczony, nie masz na nic siły. Kiedy wychodzisz z pracy, z powrotem wsiadasz do swojego auta, wracasz do domu po drodze jedząc na szybko jakiegoś fast fooda. Rozsiadasz się wygodnie na kanapie, włączasz telewizor, chcesz obejrzeć swój ulubiony film czy serial i….

…najczęściej zasypiasz.

Kiedy się budzisz jest już zazwyczaj po 22.00 i czujesz że dopada Cię głód. Biegniesz do lodówki, jesz coś na szybko zupełnie nie zważając uwagi na to co, byle tylko zjeść i w końcu położyć się spać.

Aż pewnego ranka przyglądasz się sobie w lustrze bardziej niż zwykle, zauważasz nie tylko tą malutką zmarszczkę która się pojawiła kilka tygodni temu, ale masz wrażenie, że koszulka którą chcesz założyć stała się bardziej opięta i nie czujesz się w niej komfortowo.

Biegniesz do szafy po następną, pod łóżkiem zauważasz dawno nie używaną wagę, więc wchodzisz na nią żeby się zważyć i dostajesz lekkiego szoku.

W pracy kiedy już trochę ochłoniesz, każdą wolną chwilę spędzasz w Internecie i szukasz informacji o skutecznych tabletkach odchudzających. Bez chwili namysłu zamawiasz pierwsze lepsze i myślisz sobie: 

„za miesiąc wszystko wróci do normy i zrzucę te zbędne kilogramy”

Po miesiącu jednak coś poszło nie tak, nic się nie zmieniło, Twoja waga ani drgnęła. Wchodzisz do sieci i szukasz odpowiedzi na pytanie:

Czy tabletki na odchudzanie działają i czy są skuteczne?

Sprawdzasz portale i fora dotyczące odchudzania, przeglądasz rankingi z najlepszymi tabletkami i wszędzie dowiadujesz się tego samego, jedne opinie są bardzo pozytywne, wiele osób twierdzi, że tabletki odchudzające pomogły im szybko wrócić do swojej wagi, ale wykonywały zwykłe proste ćwiczenia na odchudzanie.

Musisz wiedzieć że nawet najlepsze tabletki na odchudzanie nie przyniosą pożądanych rezultatów bez zmiany swoich złych nawyków i braku zaangażowania do systematycznego wykonywania prostych ćwiczeń.

Jak przekonują eksperci najprostsze rzeczy są nie tylko efektywne ale i skuteczne. Dokładając do tego dobre i naturalne suplementy na odchudzanie jak np. BioSlimin efekty pojawią się o wiele, wiele wcześniej.

Proste ćwiczenia na odchudzanie

Żeby być gotowym do ćwiczeń należy zapewnić sobie odpowiednią ilość snu w ciągu doby. Eksperci potwierdzają, że odpowiedni i zdrowy sen sprzyja wykonywaniu ćwiczeń fizycznych. Jeżeli się nie wysypiasz Twój organizm również czuje się zmęczony w ciągu dnia, przez co tracisz zapał i chęci nawet do prostych ćwiczeń.

Spacer

To najprostsze i jedno z najbardziej skutecznych ćwiczeń jakie można wykonywać codziennie samemu, z partnerem czy też z ukochanym czworonogiem, przy tym unikasz kontuzji które często występują przy uprawianiu joggingu.

Zacznij od kilkunastu minut dziennie, na początku nie liczy się dystans a systematyczność. Staraj się spacerować przynajmniej pięć razy w tygodniu stopniowo zwiększając czas i dystans.

Nordic Walking

To też spacer, gdzie wspomagamy się kijkami przypominającymi kijki narciarskie. Obowiązują takie same zasady jak przy zwykłym spacerze, czyli stopniowe zwiększanie dystansu i systematyczność.

Bieżnia treningowa

Kiedy w okresie jesienno zimowym na zewnątrz panuje brzydka pogoda lub siarczysty mróz wiadomym jest, że spacer do najprzyjemniejszych nie należy. Jeżeli nie chcemy opuścić swoich spacerowych treningów znakomitym rozwiązaniem jest skorzystanie z bieżni treningowej, gdzie 30 minut marszu dziennie pozwoli nam wykonywać proste ćwiczenia na odchudzanie, nawet wtedy kiedy pogoda nas nie rozpieszcza.

Jeżeli nigdy nie miałaś/eś okazji korzystać z bieżni nie masz się czym przejmować, możesz ustawić odpowiednią prędkość dostosowaną do Twojego indywidualnego tempa, a instruktor czy pracownik klubu fitness czy siłowni na pewno udzieli Tobie odpowiednich wskazówek z jej korzystania.

Jeżeli nie lubisz miejsc tego typu, co jest oczywiste, nie każdy przecież lubi wylewać z siebie poty przy obcych, możesz zainwestować w sprzęt tego typu do własnego domu. Będzie to na pewno dobra inwestycja nie tylko dla Ciebie ale również dla pozostałych domowników.