Najpopularniejsze zabiegi na włosy

Zdrowe, błyszczące i gęste włosy to najlepsza wizytówka kobiety. Aby jednak tak było, musimy poświęcić im szczególną uwagę – istotna jest nie tylko codzienna pielęgnacja w domowym zaciszu, ale również wykonywanie odpowiednich zabiegów na włosy. Są one w stanie dostarczyć kosmykom mnóstwo cennych minerałów i witamin oraz odbudować ich strukturę. Co należy do najpopularniejszych zabiegów na włosy?

Keratyna

Zabiegi na włosy z keratyną są bardzo popularne. Poleca się je osobom, których kosmyki są mocno zniszczone i ciężką ujarzmić ich tendencję do puszenia się za pomocą zwykłych kosmetyków do stylizacji. Keratyna to naturalny składnik, który tworzy podstawę naszych włosów oraz paznokci. Jest ona nakładana na włosy, a następnie kosmyki są prostowane za pomocą prostownicy w dużej temperaturze. Dzięki temu łuski włosa otwierają się, a keratyna wnikną w ich wnętrze i uzupełnia strukturę włosa. Zabieg ten można wykonać na każdym rodzaju włosów – również farbowanych oraz rozjaśnianych. Efektem jest nie tylko wyprostowanie włosów, ale ich odżywienie oraz nadanie im blasku. Kosmyki po zabiegu keratyny zaczynają się naturalnie układać.

Sauna Parowa

Jest to zabieg wykorzystujący parę wodną, który ma na celu oczyścić nasze włosy oraz skórę głowy oraz zadbać o jej lepsze ukrwienie. Sauna parowa ma też działanie bakteriobójcze oraz doskonale odżywia nasze kosmyki. Cały zabieg rozpoczyna się od umycia włosów, na które nałożona jest ampułka odżywcza, na przykład w formie maski -co zależy od potrzeb klienta. Następnie siada się pod specjalną kopułą, która przypomina suszarkę w salonach fryzjerskich. Aparat ten wytwarza parę wodną, która wnika w nasze włosy. Wilgoć oraz ciepła temperatura, w granicach 40 stopni, sprawią że łuski włosa się otwierają, a cenne substancje z maski przenikają do głębi włosa. Włosy są więc nawilżone, błyszczące oraz odzyskują intensywny kolor.

Botoks na włosy

Botoks to uniwersalne rozwiązanie, chętnie stosowane w zabiegach kosmetycznych. Co ciekawe, wykorzystuje się go również do poprawiania stanu włosów. Sam zabieg polega na otwarciu łusek włosowych poprzez umycie ich oczyszczającym szamponem, a następnie zaaplikowanie specjalnego serum. Substancje nakłada się na włosy wykorzystując strzykawkę. Pod koniec zabiegu na kosmyki nakłada jest maska, która zamyka łuski włosa. W rezultacie włosy zostają wygładzone i wzmocnione. Efektem jest również naprawienie ich struktury, dzięki obecności keratyny w nakładanym serum. Piękne rezultaty zabiegu utrzymują się kilka tygodni.