Meble kuchenne w Warszawie – galeria zdjęć

Kuchnia to serce mieszkania – zdecydowanie niejedna osoba będzie tego samego zdania. To w kuchni właśnie przyrządzamy posiłki dla rodziny, raczymy się poranną kawą czy czytamy gazetę. Aby takim miejscem jednak była należy ją odpowiednio zaaranżować.

Jak wybierać meble kuchenne?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że meble kuchenne można zakupić gotowe jako całościowy zestaw w formie całościowego zestawu, złożyć z elementów składowych jakiejś sieciówki meblowej lub zamówić kuchnię na wymiar.

Dlaczego więc warto zdecydować się na meble kuchenne na wymiar?

Efektywne wykorzystanie powierzchni w kuchni. Meble kuchenne są idealnie dostosowane do jej rozmiaru. Wykonawca kuchni na wymiar dopasuje nam ją co do milimetra.
Kontrola nad wielkością i sposobem ustawienia wszystkich elementów. Możliwość dobrania rozmiarów wszystkich zastosowanych szafek, szuflad czy półek. Istnieje wówczas możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakaś przestrzeń możemy dodać szafkę typu cargo lub dołożyć tam półki.

Zabudowanie sprzętów AGD

Wybierając meble na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko standardowo lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można stworzyć specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której schowamy ekspres i cały kawowy zestaw. Takich opcji jest zdecydowanie więcej. Design tych urządzeń często zaburza spójność estetyczną kuchni. Umieszczając je wszystkie w zabudowie kuchennej dostajemy w zamian lekkość, czystość linii i doskonały minimalizm pomieszczenia. Poza tym, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej zmagań z kurzem, który na nich się zbiera.

Wysoka jakość mebli

meble kuchenne galeria zdjęćMeble na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam kuchnię na wymiar bierze pod uwagę nie tylko wielkość powierzchni, ale przede wszystkim zastosowanie i celowość konkretnych szafek czy szuflad. Decyduje się wówczas na przykład o największym dopuszczalnym obciążeniu danej szuflady, od tego następnie zależą zastosowane prowadnice, a w efekcie ich trwałość i właśnie bezawaryjność.

Kuchnia na wymiar to estetyka na miarę naszych potrzeb. Nie ma znaczenia czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dopasowany do naszego gustu. Meble kuchenne na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Dobór frontów i korpusów jest standardowy. Dodatkowo jednak możemy decydować się na szerszy blat, co pozwala nam uzyskać głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble kuchenne dobrać perfekcyjnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można uzyskać spójność całego domu czy mieszkania.

Z jakich materiałów meble kuchenne?

Pod uwagę brane są nie tylko kolory, ale i materiał. Można wybrać meble do kuchni z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Decyduje się o wykończeniu: w połysku czy w macie. Dobiera się materiał blatu kuchennego. Marmur, granit, ewentualnie drewno lub płyta MDF. W rustykalnych kuchniach na wymiar blat wykonuje się często z małych płytek ceramicznych.
I na koniec -kuchnia na wymiar to możliwość stworzenia autorskiej, niepowtarzalnej kuchni.

Cena kuchni na wymiar – od czego zależy?

Na koszt kuchni na wymiar wpływa wiele czynników, jak jakość materiałów, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Znaczenie ma także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia przetrwała lata, warto postawić na wytrzymałe materiały. Przede wszystkim nie ma co oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią kuchni, tu też warto postawić na jakość. W dalszej kolejności liczą się korpusy – to one dźwigają cały ciężar mebli kuchennych. Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie warto decydować się na najtańsze. Nikt nie chce, aby po kilku latach okleina zaczęła odchodzić. To jest jednak ten element, który bez problemu można wybrać ze średniej półki cenowej, bez znacznego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam kuchnia na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy zapłacić więcej, a za co niekoniecznie.

Profesjonalni projektanci wnętrz

Jeśli decyzja padła na meble kuchenne na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się zagadnienie czy zlecić czy zrobić samemu. Jeśli mamy zmysł estetyczny i gotowość poświęcenia czasu, by przyswoić podstawowe zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego zadania. W internecie jest sporo bezpłatnych programów, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają sporo ograniczeń. Zamówienie projektu na pewno jest szybsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalności. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie odwzorowuję naszą zabudowę kuchenną. Dobry architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko naszą wizję estetyczną, ale również ergonomię czy metodykę meblową. Często może zaproponować rozwiązania, na które laik by nie wpadł.