Jak wybrać idealną piłkę do siatkówki?

Każdy fan piłki siatkowej zgodzi się, że bez odpowiednio dobranej piłki, nie ma nawet co mówić o komfortowej grze. Jest to w końcu podstawowy i najważniejszy element, bez którego gra nie może się odbyć. Warto więc przygotować się do gry, jeszcze zanim się ona rozpocznie. Różne piłki do siatkówki sprawdzają się w innych warunkach – inne będą dostosowane do gry na hali, a inne do gry na plaży czy zabawy na podwórku. Wiele również zależy od rozmiarów jak i ciśnienia piłki.

Jeżeli planujemy grać na hali i twardych nawierzchniach, to idealnym wyborem będą piłki do siatkówki z butylowym pęcherzem – znacznie lepiej utrzymują one ciśnienie, dzięki czemu nie ma obaw, że trzeba będzie przerywać grę żeby ją napompować. Dodatkowym udogodnieniem jest to, że posiadają one powierzchnię z mikrofibry – piłki wykonane z tego materiału znacznie łatwiej jest kontrolować, a także zmniejszony zostaje dyskomfort podczas uderzeń. Piłki do siatkówki tego rodzaju są spotykane najczęściej – są wykorzystywane nawet podczas profesjonalnych rozgrywek. Wysoka jakość przychodzi również z atestem Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej FIVB i innymi certyfikatami – przy zakupie warto zwrócić uwagę czy dana piłka również je posiada.

Piłki do siatkówki plażowej zazwyczaj cechują się lekkością oraz miękkością – są one wykonane z gumy, co zapewnia im dodatkową wodoodporność. Dzięki temu można ich bez problemu używać również na basenie czy na przykład nad jeziorem.

Wysoka jakość piłki to wysoki komfort gry!

Piłki niskiej jakość mają tendencję do dziurawienia się, wycierania i szybkiego zużywania. Nie ma chyba nic bardziej frustrującego niż piłka, która ulega zepsuciu w środku meczu. Dlatego zdecydowanie warto zainwestować nieco więcej w piłkę do siatki wysokiej jakość – będzie ona służyła kilkukrotnie dłużej, zapewniając jednocześnie większy komfort podczas gry.

Ostatnio wysoką popularnością cieszą się piłki takich marek jak Molten i Penalty. Oferują one produkty wysokiej jakości, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością, komfortem, precyzją i jakością odbicia. W sprzedaży znajduje się wiele modeli piłek – różnią się one nie tylko rozmiarem, ale również kolorystyką. Dzięki bogatej ofercie każdy powinien być w stanie znaleźć coś dla siebie. Warto wspomnieć, że piłki siatkowe firmy Molten jak i Penalty posiadają zarówno atest jak i certyfikaty potwierdzający ich jakość, a ich wykonanie sprawia, że mogą być swobodnie dopasowane tak do dorosłych, jak i dzieci.