Obstawianie rzutów różnych w zakładach bukmacherskich. Jak to robić?

Doświadczeni gracze w zakładach bukmacherskich szukają coraz bardziej opłacalnych zdarzeń do obstawiania. Zwykłe wskazanie zwycięzcy meczu często wiąże się z dużym ryzykiem lub niskim zarobkiem. Dlatego z każdym dniem coraz więcej osób próbuje sił w obstawianiu mniej popularnych zdarzeń. Jednym z nich są rzuty rożne, które są wyjątkowo atrakcyjne w bukmacherce. Jak obstawiać je tak, aby wygrać zakład?

Rzut rożny – zasady

Rzut rożny w piłce nożnej jest przyznawany, gdy piłka całkowicie przekroczy linię bramkową, będąc ostatnio dotknięta przez obrońcę, nie prowadząc przy tym do zdobycia gola. Tak brzmi definicja tego stałego fragmentu gry.

Warto mieć na uwadzę, że liczba kornerów w meczu może być wskaźnikiem przewagi jednej z drużyn lub stylu gry obu zespołów. Pozwala to przewidzieć ich potencjalną ilość.

Statystyki

Analiza statystyczna to nieodłączny element profesjonalnego obstawiania meczów. Dzięki niej możesz skutecznie przewidywać ilość rzutów rożnych. Aby wyciągnąć z niej wnioski, należy sprawdzić historię spotkań między drużynami, które chcesz obstawić. W szczególności zwróć uwagę na średnią liczbę rzutów rożnych.

Ważne jest również, aby badać styl gry obu drużyn. Dla przykładu zespoły często atakujące skrzydłami i oddające liczne strzały mogą generować więcej rzutów rożnych.

Taktyka zespołów

Rozumienie taktyki drużyn jest bardzo ważnym aspektem. Zespoły, które grają z wysokim pressingiem i stawiają na duże zaangażowanie w ataku, często zmuszają przeciwników do wybijania piłek na rzuty rożne. Ponadto styl defensywny przeciwnika również ma znaczenie. Zespoły lepiej broniące mogą częściej dopuszczać do rzutów rożnych.

Forma drużyn i okoliczności meczu

Bieżąca forma drużyn jest kolejnym ważnym czynnikiem. Ekipa w dobrej formie, która dominuje w większości swoich meczów, prawdopodobnie wykona więcej rzutów rożnych. Należy jednak przy tym zwrócić uwagę na ewentualne kontuzje kluczowych graczy, którzy mogą wpływać na zdolność zespołu do kreowania sytuacji podbramkowych.

Równie ważne są okoliczności spotkania. Mecze o wyższą stawkę mogą być bardziej wyważone, a co za tym idzie okraszone mniejszą liczbą ataków. Stoicki sposób gry w takich meczach naturalnie przekłada się na niski współczynnik kornerów. Inaczej sytuacja będzie wyglądać, kiedy jedna z drużyn jest zmuszona do większego natężenia ataków w związku z np. odrabianiem strat z pierwszego spotkania.

Specjalne zakłady

Bukmacherzy często oferują specjalne zakłady dotyczące rzutów rożnych. Są one częścią większego zakładu. Pojedyncze zakłady na kornery najczęściej ograniczają się do przewidywania ich ilości po jednej lub obu ze stron.

Ryzyko przy obstawianiu rzutów rożnych

Każdy zakład wiąże się z ryzykiem. Dlatego wato uważać przy obstawianiu tego typu wydarzeń. Odpowiednie podejście do tematu może pozwolić na bezpieczną grę.

Przy obstawianiu rzutów rożnych warto też zobaczyć, jaki bukmacher ma najlepsze kursy. To możesz sprawdzić na stronie Ranking Legalnych.