Normobaria – co to jest?

Przebywanie w odpowiednich warunkach atmosferycznych ma bardzo duży wpływ na stan organizmu człowieka. Tę właśnie zasadę wykorzystują nowoczesne komory normobaryczne, które cieszą się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem. W komorach tego rodzaju panuje normobaria – co to jest i jakie posiada ona zastosowanie?

Czym jest normobaria?

Normobaria to specjalne warunki, w których dochodzi do zwiększonego ciśnienia atmosferycznego, podwyższenia ilości dwutlenku węgla, tlenu oraz wodoru.W porównaniu ze zwykłymi warunkami atmosferycznymi, normobaria to ciśnienie wynoszące około 1500 hPa zamiast 1000 hPa, stężenie tlenu 35-40 proc. w porównaniu do 21 proc., a także 3 proc. dwutlenku węgla zamiast 0,03 proc. Warunki te uzyskać można w specjalnej komorze normobarycznej, która umożliwia regulację wszystkich tych parametrów. Takie warunki są przy tym całkowicie bezpieczne dla człowieka. W komorze można przebywać nielimitowaną ilość czasu. Z takiej terapii warto skorzystać przebywając na wczasach na Mazurach. Znajdziemy tutaj komfortową komorę normobatyczną, która jest przestronna i zapewnia spory komfort leczenia. Normobaria Mazury to doskonałe sposób na zadbanie o swoje zdrowie w czasie urlopu.

Jakie zastosowanie posiada normobaria?

Normobaria posiada bardzo szerokie zastosowanie jako sposób naturalnego wspomagania działania całego organizmu. Warunki w komorze normobarycznej niosą ze sobą szereg korzyści dla zdrowia. Zwiększają ilość tlenu przyswajanego przez komórki, co powoduje poprawę kondycji fizycznej i psychicznej, podnoszą odporność organizmu, sprzyjają jego szybszej regeneracji, a także pomagają w usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii – toksyn.

Normobaria to zatem prozdrowotna metoda przeznaczona dla wielu każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie. Przebywanie w komorze normobarycznej pomaga w leczeniu różnych dolegliwości, a przy tym ma działanie profilaktyczne. To sprawdzona propozycja dla osób w każdym wieku, które chcą żyć zdrowiej i dłużej!

Artykuł powstał przy współpracy z Normobaria producent