Jaka kawa do ekspresu na kapsułki?

Mocna i aromatyczna kawa niejednokrotnie decyduje o tym, jaki będzie nasz dzień. Dobrze bowiem nastraja i dodaje energii. No ale jak wybrać tę odpowiednią? Jaka wersja będzie najlepsza do ekspresu na kapsułki? Kawa Lavazza na pewno sprosta wszelkim oczekiwaniom.

Ekspresy na kapsułki i kawa Lavazza to dobrze dobrana para

Ekspresy na kapsułki cieszą się dużym powodzeniem. Niewątpliwie posiadają one wiele zalet. Między innymi nie zajmują wiele miejsca, a poza tym przygotowanie pysznej i aromatycznej kawy wymaga tylko jednego kliknięcia. W kilka sekund otrzymamy ulubione latte macchiato, americano albo cappuccino. Z ekspresów kapsułkowych, ze względu na wygodę ich użytkowania, korzysta się najczęściej w biurach oraz innego rodzaju zakładach pracy. Wysoka jakość kawy zależy jednak nie tylko od jakości samego ekspresu, ale również użytych kapsułek. Jednym z czołowych producentów w tym zakresie jest Lavazza. To marka, istniejąca na rynku już ponad 120 lat. Firmę założył Luigi Lavazza, który w San Tomasso sprzedawał swoje autorskie mieszanki kawy różnego pochodzenia. Dobrze mu to wychodziło, ponieważ w krótkim czasie stał się najbardziej rozpoznawanym sprzedawcą kawy na świecie. W ten sposób kawa Lavazza jest dzisiaj rozchwytywanym produktem.

Dlaczego właśnie Lavazza?

Kawa Lavazza oferuje niemal nieograniczone możliwości. W ofercie sklepów z kawą znajdziesz kapsułki do stworzenia aromatycznego espresso, flat white, cappuccino, macchiato, latte i wielu innych. Poszczególne wersje kawy Lavazza różnią się rodzajem użytych ziaren, mocą oraz zawartością ewentualnych dodatków, w tym mleka w proszku. No ale dlaczego warto stawiać właśnie na tego producenta? Przede wszystkim w opisie poszczególnych produktów można znaleźć rzetelne informacje na ich temat. Dostępne są w szczególności dane o dacie palenia kawy, dacie przydatności do spożycia, palarni, zawartości kofeiny w kawie, stopniu palenia ziaren, a także o składzie produktu. Z kawy Lavazza mogą korzystać zarówno osoby zdrowe, jak i te, które nie mogą spożywać zbyt mocnej kawy. Wystarczy, że wybiorą wersję o mniejszej zawartości kofeiny.

Komfort i wygoda przede wszystkim

Dodatkowo kawa Lavazza jest dostępna w wygodnych opakowaniach, które można łatwo przechowywać. Nie zabierają zbyt wiele miejsca, co stanowi ich przewagę nad klasyczną kawą ziarnistą. W dobrych sklepach z tego typu produktami można też znaleźć opakowania o różnej pojemności. Dostępne są takie, po kilka sztuk, jak i takie po kilkadziesiąt sztuk. Dzięki temu łatwo skompletować wygodne zapasy do użytku prywatnego, jak i do wykorzystania w biurze albo firmie.