Jak podróżować wygodnie i stylowo?

Polacy coraz częściej podróżują za granicę, czy to wakacyjnie, czy to służbowo. Wielu z nas wybiera samolot jako metodę transportu – ceny są przystępne, czas mija szybko, a lotniska rozsiane są po całym kraju, dzięki czemu nie trzeba długo dojeżdżać. Jednakże taka metoda podróżowania ma także swoje wady – jesteśmy ograniczeni, jeśli chodzi o bagaż i nie możemy się spóźnić. Jak się do tego zabrać?
Przede wszystkim powinniśmy zacząć od dobrego zaplanowania naszej wycieczki i bagażu. Jeśli chcemy dużo zwiedzać, powinniśmy przewidzieć miejsce na większą ilość ubrań, niż potrzebowalibyśmy w przypadku wypoczynku nad hotelowym basenem. Ponadto, odzież na zimny klimat zajmuje więcej miejsca niż lekkie, zwiewne ubrania na upały. Takie wstępne rozplanowanie pozwoli nam podjąć pierwszą ważną decyzję – ile walizek musimy zabrać. Kupując bilet zawczasu przez Internet, możemy wykupić dodatkowy bagaż, często w lepszej cenie niż później, na lotnisku.

Jak się pakować?

Przede wszystkim wydajnie! Suche i wyprasowane ubrania warto rolować w wałki, co pozwala zredukować zajmowane miejsce oraz zmniejszyć zagięcia. Większość z nich nie powinna ucierpieć – uważać możemy przy szczególnie delikatnych tkaninach albo przy garderobie mającej mocną strukturę jak na przykład marynarki. Następnie wszystko pakujemy do bagażu. I tu przychodzi kolejna, bardzo ważna decyzja – jaką walizkę kupić? Główną rzeczą, na jaką musimy zwrócić uwagę, to wymiary zewnętrzne i maksymalna waga. Pomyślmy również o tym, jak podróżujemy – miękka torba może sprawdzić się jako bagaż podręczny, który łatwo można schować w schowku nad głową. Jeśli jednak czeka nas długa wyprawa, wybierzmy usztywniana walizkę, która bez problemu zniesie podróżowanie w luku bagażowym.

Zamki i szyfry – bezpieczeństwo bagażu

Warto też pamiętać o tym, że niektóre państwa – jak chociażby Japonia, USA czy Australia – wymagają by bagaże podróżnych wyposażone były w zamki typu TSA (ang. Travel Sentry® Approved). My korzystamy z szyfru do otwierania bądź blokowania zamknięcia, natomiast służby celne czy lotniskowe mogą użyć specjalnych kluczy, którymi otworzą nasz bagaż bez zniszczenia zamka, jeśli zajdzie taka konieczność. Gdzie szukać dobrych walizek? Z ich bogatą ofertą zapoznać się na https://evertourist.com/titan gdzie znajdziemy nie tylko Titan walizki, ale też wiele innych w tym także tych z zamkami TSA.
Niezależnie czy podróżujemy daleko, czy blisko, warto postawić na ergonomiczne torby i walizki. To czy nasza podróż przebiegnie komfortowo często zaczyna się, zanim jeszcze zamkniemy za sobą drzwi naszego mieszkania.