Czym jest dieta oczyszczająca 3 dniowa?

Nieprzyjemne uczucie ciężkości, które towarzyszy każdemu człowiekowi po kilkudniowym „obżarstwie” można zniwelować odpowiednią kuracją – na przykład dietą oczyszczającą 3 dniową. Pomimo tego, że brzmi to trochę ekstremalnie – jak „niejedzenie przez trzy dni”, to może okazać się całkiem przyjemnym doświadczeniem. A jej efekty mogą nas bardzo pozytywnie zaskoczyć. Istnieją różne rodzaje kuracji oczyszczających, jednak na szczególną uwagę zasługuje właśnie dieta oczyszczająca 3 dniowa, czyli dieta sokowa. Zagłębiając się w poniższe treści znajdziesz odpowiedzi na pytania, które być może w tej chwili Cię nurtują, czyli – na czym to polega, dla kogo jest przeznaczona oraz przede wszystkim, jakich efektów końcowych można się spodziewać…

Dla kogo jest i czym jest dieta oczyszczająca 3 dniowa?

Jak sama nazwa wskazuje dieta oczyszczająca 3 dniowa trwa trzy dni i ma za zadanie oczyścić organizm z toksyn. Kuracja ta polega głównie na tym, że podczas jej trwania spożywamy jeden produkt – lub jeden rodzaj produktów. Jest to zatem tak zwana monodieta. W przypadku diety oczyszczającej 3 dniowej owym produktem będą zazwyczaj soki warzywne i owocowe lub warzywno-owocowe (będzie to 18 soków na całą kurację). Podczas trzech dni diety warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Ponadto zalecane jest odbycie kuracji w czasie wolnym od pracy. Jeśli organizm w czasie trwania kuracji mimo wszystko domaga się spożycia posiłku o stałej konsystencji to możemy zaspokoić głód surowymi warzywami. Bardzo ważne jest, by mając wątpliwości, co do tego, czy możemy stosować dietę, skonsultować to z lekarzem, ewentualnie dietetykiem. Należy bowiem wziąć pod uwagę, że diety oczyszczającej 3 dniowej nie mogą stosować na przykład kobiety w ciąży, kobiety karmiące, a także osoby cierpiące na zaburzenia układu moczowego i pokarmowego.

Jakich efektów można spodziewać się po diecie oczyszczającej 3 dniowej?

Efekty końcowe, to bez wątpienia to, na co czeka każdy podejmujący się diety. Korzyści z diety oczyszczającej 3 dniowej jest naprawdę wiele. Główną zaletą będzie oczywiście uwolnienie organizmu od toksyn i uczucie lekkości. Na tym jednak nie koniec. Dzięki różnorodnym składnikom zawartym w koktajlach, po odbyciu diety oczyszczającej 3 dniowej możemy spodziewać się takich efektów jak: lepsze samopoczucie, wzmocnienie odporności, poprawa ogólnej koncentracji uwagi oraz dostarczenie organizmowi dużej dawki cennych minerałów i witamin. Wysokiej jakości koktajle przygotowane na bazie różnorodnych warzyw, owoców oraz przypraw, a także nasza odpowiednia motywacja i chęć zmiany, sprawią, że dieta oczyszczająca 3 dniowa będzie coraz częściej pojawiała się w naszym codziennym życiu.