Mercedes S klasa W221 – Samochód godny polecenia

Piąta generacja modelu Mercedesa S klasy W221 to niewątpliwie samochód zarówno luksusowy, jak i prestiżowy. Po nieudanym poprzednim modelu W220 jego następca ma nie tylko poprawione zawieszenie, ale także zapewnia charakterystyczne dla mercedesa poczucie trwałości i komfortu użytkowania. Model W221 został po raz pierwszy zaprezentowany we Frankfurcie w 2005 roku, następnie w 2009 został przeprowadzony facelifting tego modelu, więc zastosowana modernizacja jak i kontynuacja sprzedaży przez kolejne lata również świadczy o jego wysokiej popularności. Piękna linia nadwozia i ogólna stylistyka przywołuje na myśl Maybacha. Mercedes dostępny jest w wersji podstawowej oraz w wersji Long (długa limuzyna). Do wyboru jest napęd benzynowy, silnik Diesla, jak również odmiana hybrydowa. Pierwsze wrażenie pod względem estetyki i precyzji wykonania limuzyny jest bardzo pozytywne. A jakie są opinie właścicieli tego modelu?

Opinie użytkowników na temat Mercedesa klasy S W221

Zdecydowana większość właścicieli auta jest pozytywnie zaskoczona modelem W221. Do największych atutów zaliczane jest bardzo bogate wyposażenie, układ zawieszenia, silnik, rewelacyjne osiągi oraz karoseria. Użytkownicy zwracają także uwagę na sztandarowy już dla mercedesa wysoki poziom bezpieczeństwa możliwy dzięki wyposażeniu pojazdu w układ, który przygotowuje auto do wypadku w sposób, który pozwoli zminimalizować skutki zdarzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest zainstalowane w samochodzie urządzenie monitorujące poziom zmęczenia kierowcy.

Jako najczęstsze usterki użytkownicy wymieniają takie elementy jak układ elektryczny, przeniesienie napędu i układ hamulcowy. Jako minus wymieniane jest także wysokie spalanie auta, jak również dosyć wysoka cena. Jednak ogólne wrażenie na temat tego modelu jest pozytywne i większość użytkowników jest zdania, że kupiliby go ponownie.

Mimo przeświadczenia, że mercedes się nie psuje (a jeśli już, to bardzo rzadko), należy być jednak przygotowanym na pewne konieczne naprawy wynikające chociażby z codziennej eksploatacji samochodu. Kompleksową obsługą w zakresie regeneracji czy naprawy części do zawieszeń pneumatycznych dla samochodu Mercedes S klasa W221 zajmuje się prężnie rozwijająca się firma Limak, którą znajdą Państwo pod tym adresem: shop.limak-airsuspension.pl.