Damskie oprawki do okularów a typy urody

Prawidłowo dobrane okulary powinny nie tylko pasować do kształtu twarzy, ale także typu urody. Coraz więcej kobiet interesuje się tym, jak konkretne kolory wpływają na ich urodę oraz wie, do jakiego typu urody należą. Wiedza ta pomaga zarówno przy budowaniu spójnej, indywidualnej garderoby, ale także w doborze okularów, które stanowią jeden z najważniejszych dodatków, jakie na nosimy co dzień. Jakie kolory oprawek damskich pasują czterem podstawowym typom kolorystycznym?

Oprawki do okularów damskie dla ciepłych typów kolorystycznych

Podstawowa analiza kolorystyczna zakłada istnienie czterech głównych typów urody. Ich nazwy są wprost związane z czterema porami roku – wiosną, latem, jesienią i zimą. Dwa z tych typów (lato i zima) są sklasyfikowane jako typu chłodne, a pozostałe dwa (wiosna i jesień) jako ciepłe. Mimo tego, że jest to podstawowy podział, który nie uwzględnia różnic w obrębie poszczególnych typów kolorystycznych, jest on w zupełności wystarczający, aby wybrać odpowiednie oprawki do okularów. Sprawdźmy, jak oprawki do okularów damskie mają się do typów ciepłych.

Wyróżniamy dwa typy urody zaliczane do kategorii ciepłych – wiosnę i jesień. Pani wiosna kocha jasne, ciepłe i żywe kolory kojarzące się z budzącą się do życia wiosenną przyrodą. Idealne dla niej będą oprawki do okularów damskie złote, beżowe, morelowe, żółte, zielone oraz białe. Panie jesienie kochają natomiast wszelkie ciepłe barwy ziemi – idealnym wyborem dla nich będą więc oprawki do okularów damskie w kolorze brązowym, pomarańczowym, zgniłozielonym, rdzawym oraz musztardowym. Świetnie sprawdzi się tu także złoto, ale w bardziej zgaszonym (postarzanym) wydaniu niż czyste złoto polecane paniom wiosnom.

Oprawki do okularów damskie dla chłodnych typów urody

Damskie oprawki do okularów a typy urody Reprezentantki dwóch chłodnych typów urody, a więc panie zimy i lata, powinny sięgać po kolory chłodne, gdyż to właśnie one najlepiej podkreślą ich urodę oraz tworzą spójną całość z oprawą oczu, kolorem włosów oraz nasyceniem urody. Panie lata posiadają raczej harmonijną urodę, która pozbawiona jest wyraźnych kontrastów. Powinny więc wybierać oprawki do okularów damskie o podobnych barwach – idealnie sprawdzą się tu chłodne pastele, srebro, czysta biel wpadająca w błękit oraz szarości. Przy tym typie urody należy natomiast unikać ciepłych barw oraz bardzo ciemnych kolorów, w tym popularnej czerni.

Panie zimy to natomiast kobiety o ciemnej, wyrazistej urodzie. Jedne z wyglądu przypominają królewny śnieżki, a inne są śniade, przez co często myli się je z ciemnymi jesieniami. Panie zimy świetnie wyglądają w ciemnych, żywych kolorach oraz kontrastujących barwach. Mogą być więc pewne, że będą świetnie prezentowały się m. in. w oprawkach białych, czarnych, chłodnych odcieniach fuksji, fioletowych, w odcieniu butelkowej zieleni, granatowych oraz srebrnych. Doskonałym wyborem dla pań zim będą także oprawki do okularów damskie, które same w sobie bazują na kontrastach – np. są w biało-czarne wzory. Warto natomiast unikać jasnych, pastelowych i ciepłych kolorów, które zdecydowanie nie pasują ciemnej, wyrazistej urodzie pani zimy.