Czy po depilacji laserowej można się opalać?

Gładka i opalona skóra to marzenie praktycznie każdej kobiety. Niestety musimy się pogodzić z tym, że po usunięciu laserowo zbędnego owłosienia będziemy musiały uważać na promienie słoneczne.

Depilacja laserowa wymaga od nas zachowania pewnych środków ostrożności. Musimy uważać, żeby nadmiernie nie eksponować wydepilowanych miejsc na działanie światła słonecznego. Szczególnie niebezpieczne jest promieniowanie UV. Dlaczego musimy tak uważać na słońce? Odpowiedź jest bardzo prosta, depilacja laserowa to zabieg wykonywany za pomocą światła. A zatem musimy uważać żeby tego światła nie przedawkować.

Panie bardzo często zastanawiają się czy opaloną skórę można poddać zabiegowi depilacji laserowej. Odpowiedź jest bardzo prosta… Nie, absolutnie nie.

Dlaczego? Po pierwsze w trakcie opalania wytwarza się melanina. Ten barwnik w głównej mierze odpowiada za kolor naszych oczu, włosów, a także skóry. Żeby zabieg depilacji laserowej był w pełni skuteczny należy cebulki włosów. Zabieg depilacji laserowej polega na tym, że melanina we włoskach zostaje rozgrzana przez światło lasera. A następnie zamieniona w ciepło. Depilacja laserowa niszczy komórki macierzyste włosa.

Jeżeli mamy opaloną skórę to sporą porcję światła laserowego pochłania właśnie ona, a nie włoski. A przecież nie o to nam chodzi. Jeśli wykonamy zabieg na opalonej skórze będzie mniej skuteczny, a do tego możemy spowodować poważne poparzenia skóry.

Po drugie skóra opalona jest o wiele bardziej wrażliwa. Zabieg depilacji laserowej mógłby dodatkowo ją podrażnić. Spowodować, że pojawią się na niej nieestetyczne przebarwienia, a nawet blizny. Dlatego zanim zdecydujmy się na zabieg depilacji laserowej powinniśmy skonsultować się ze specjalistą. Dowiemy się jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu. Dowiemy się też jak należy dbać o skórę po samym zabiegu.

Bardzo ważne jest zachwianie szczególnych środków ostrożności po zabiegu depilacji laserowej. Powinniśmy eksponować naszej na promieniowanie UV. Słońce może nas podrażnić, a nawet poparzyć. Zakazane jest również korzystanie z solarium. Sztuczne promieniowanie jest równie niebezpieczne…

Nie zdziwmy się, gdy po zabiegu depilacji laserowej nasza skóra będzie zaczerwieniona i podrażniona. To całkowicie naturalny objaw. Ale może się też zdarzyć, że nasza skóra o wiele lepiej zniesie sam zabieg i właściwie nie znajdziemy na niej żadnych śladów. Ani włosków, ani podrażnień.

Jednak jeżeli objawy podrażnienia pojawią się, to nie powinniśmy ich lekceważyć. Niezbędne jest stosowanie się do wszystkich zaleceń jakie otrzymaliśmy na konsultacji. Jak wcześniej wspominano obowiązuje nas bezwzględny zakaz opalania; zarówno na słońcu jak i w solarium. Podrażniona depilacją skóra może nie znieść dodatkowej dawki promieniowania UV. W konsekwencji na wydepilowanych obszarach mogą pojawić się nieestetyczne przebarwienia… Dlatego warto zaopatrzyć się w kremy z wysokim filtrem, które ochronią nas przed promieniowaniem UVA i UVB. Dodatkowo ograniczy przebywanie na słońcu.
Warto wybrać sprawdzoną klinikę medycyny estetycznej by mieć pewność że zabieg jakim jest depilacja laserowa Katowice odbędzie się bezpiecznie, a efekty będą takie jakich oczekujemy.