Moda prosto z treningu, czyli o sportowych czapkach w miejskich outfitach

Czapka z daszkiem to akcesorium, które od dekad utrzymuje się na fali popularności i nie wychodzi z mody, ani na sezon. Jej uniwersalność i forma pozwalająca na właściwie nieskończone możliwości customizacji sprawiły, że pierwotnie sportowe nakrycie głowy na stałe wpisało się na karty mody, i to nie tylko tej streetwearowej. Dziś przybliżymy sobie ten temat i pogadamy o tym, jak i kiedy wprowadzać sportowe czapki do stylizacji!

O tym, jak baseball zmienił światową modę

Sportowe czapki z daszkiem to dodatek, którego nie trzeba przedstawiać nikomu. Od najmłodszych lat popularne “bejsbolówki” stanowią integralny element naszej garderoby i chyba każdy z nas miał, chociażby jedną z nich przenosił. A skąd właściwie wzięła się utarta u nas nazwa “bejsbolówka”? Jak nietrudno się domyślić nazwa ta nawiązuje oczywiście do baseballu, czyli narodowej gry Amerykanów.

To właśnie na potrzeby tej gry wymyślono sportowe czapki z daszkiem, które dzisiaj znamy. Ich pierwotnym zadaniem była ochrona oczu zawodników przed słońcem, ale zaraz po tym, jak zaczęto umieszczać na ich froncie logotypy drużyn, czapki te szybko przeniknęły do użytku masowego, robiąc furorę nie tylko wśród fanów baseballu.

Czapka sportowa do biegania, tenisa, kosza… i większości casualowych stylizacji

Wprowadzanie sportowych akcentów do codziennej mody to nic nowego, a takie elementy, jak dresy, tank-topy czy czapki z daszkiem to ciekawe rozwiązania, które z powodzeniem można wykorzystać, nie tylko na treningu.

Wielu z nas posiada w swojej garderobie czapkę, bez której często ciężko wyobrazić sobie latem trening na świeżym powietrzu. Jest to świetna alternatywa do okularów przeciwsłonecznych, które niejednokrotnie nie sprawdzają się podczas intensywnego ruchu.

Czapki tego typu posiadają trzy ważne zalety. Po pierwsze są wygodne, po drugie stosunkowo tanie, a po trzecie występują w tysiącach różnych fasonów, dzięki czemu możemy je wykorzystać poza treningiem, jako ciekawy dodatek do stylizacji.

Do jakich outfitów warto dołączyć czapkę? Odpowiedź jest prosta – nie ma żadnych ograniczeń! Możesz zarzucić czapkę z daszkiem równie dobrze do dresów, jak i jeansów i wyprasowanej koszuli. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zgranie kolorów. Krzykliwa bejsbolówka za nic nie polubi się ze stonowanym t-shirtem czy koszulą, dlatego bez względu na to, czy wybierz pół formalną stylizację, czy w pełni sportowy kostium zadbaj o to, aby czapka była uzupełnieniem stroju, a nie jego przeciwwagą.