Wideodomofony. Rodzaje wideodomofonów. Charakterystyka urządzenia

Wybór wideodomofonu może okazać się trudnym zadaniem! Dużo ludzi teraz zresztą decyduje się na zakup tego urządzenia. To duże wyzwanie, aby wybrać właściwy, dobry i odpowiedni dla Twojego domu domofon. Czytaj dalej ten krótki poradnik, a dowiesz się więcej.

Do czego potrzebny Ci jest wideodomofon? Co to jest wideodomofon?

Wideodomofon to urządzenie, które jest nowocześniejszą wersją domofonu. Oczywiście funkcją wideodomofonu jest zapewnienie wszystkim domownikom bezpieczeństwa. Dzięki niemu możesz wiedzieć, kto jest po drugiej stronie bramy. Możesz także zobaczyć. Dlatego nie ma możliwości, żeby ktoś Cię oszukał np. zmieniając ton głosu.

Z czego składa się wideodomofon?

Instalacja wideodomofonuWideodomofon składa się z bramofonu oraz monitora. Bramofon to panel zewnętrzny. Monitor to panel wewnętrzny.
Dobór wideodomofonu

Istnieje na rynku kilka rodzajów monitorów. Mogą być słuchawkowe oraz bezsłuchawkowe. Słuchawkowe dają nam więcej prywatności. Inne osoby nie słyszą rozmowy. Szczególnie dobre są, jeśli naprawdę zależy Ci na poufność danej rozmowy. Głośnomówiące zaś to idealnie rozwiązanie dla domów. Dzięki niemu możesz np. trzymać dziecko na rękach i korzystać z funkcji wideodomofonu.

Szeroki wybór wideodomofonów. Co wybrać? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb

Wideodomofony można w różnoraki sposób podłączyć. Sposób podłączenia może być wieloprzewodowy, dwuprzewodowy oraz także IP czy sieciowy. Jak widzisz, są różne rodzaje podłączenia. Czym te poszczególne rodzaje się charakteryzują? W podłączeniach wieloprzewodowych konieczna jest instalacja minimum 4-żyłowa. Jeśli zaś chodzi o sposób podłączenia dwuprzewodowego potrzebne są dwie żyły. W tym ostatnim sposobie podłączenia wideodomofonu, monitorem jest np. tablet, komórka, komputer. Poza tym warto podkreślić, że monitory mogą być różnej wielkości.

Podział kaset

Kasety oczywiście możemy podzielić. Dzieli je się oczywiście ze względu na sposób montażu. Mamy więc podtynkowe, natynkowe.

Kamera

Kamery różnią się od siebie. Przykładowo mogą się one różnić np. ilością kolorów, rozdzielczością, kątem widzenia itp.

Dobór wideodomofonu ze względu na ilość osób, które mieszka w domu lub mieszkaniu

Panele mogą być jednorodzinne i wielorodzinne. Wszystko zależy od liczby lokatorów. Wielorodzinne, warto wiedzieć, że to będą wspólnoty, budynki wielomieszkaniowe.

Co najważniejsze jest dla wideodomofonu?

Wideodomofon przede wszystkim zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo dla Twoich bliskich. Na rynku dzisiaj są bardzo nowoczesne i wielofunkcyjne domofony!

Czy wybór wideodomofonu to prosta sprawa?

Wybór wideodomofonu jest trudną sprawą. Trzeba wszystko przeanalizować. Wziąć pod uwagę różnorodne aspekty. Jednak od tego są fachowcy, oni się na tym znają. Pomogą wybrać odpowiedni sprzęt. Bo przecież ważny jest odpowiedni wybór. Celem klienta jest dobranie właściwego sprzętu, takiego, który w pełni sprawuje swoje funkcje.