Jak nosić boyfriendy oraz jak dobrać do nich górę i dodatki?

Spodnie typu boyfriend wyglądają tak, jak pożyczone od chłopaka, stąd nazwa całej linii. Jest to typ spodni luźnych, nieco obniżonych w kroku o prostych i podwiniętych lub skróconych nogawkach. Ich zaletą jest to, że można do nich nosić trampki czy szpiki. A jak dobrać dodatki i górę?

Najważniejsze pytanie, jakie musi zadać sobie kobieta przed zakupem spodni typu boyfriend, dotyczy typu sylwetki, do jakiej pasują. Skracane nogawki lub podwijane, lekko opuszczone krocze powodują optyczne skrócenie nóg. Lekkie poszerzenie znów dodaje nieco kilogramów. Spodnie damskie tego typu wyglądają najlepiej na obcasie lub smukłej podłużnej sylwetce o wąskich biodrach. Panie, które mają nieco szersze biodra, mogą wybrać spodnie damskie boyfriend nieco bardziej przylegające do ciała oraz ubierać do nich wysokie obcasy. Poza tym dobrze dobrane spodnie zamaskują zbyt masywne łydki czy uda. A jak dobrać same spodnie oraz dodatki do nich?

Kilka cech spodni, na które warto zwrócić uwagę…

Choć spodnie damskie typu boyfriend powinny być luźne, sprawiać wrażenie swobodnych, to jednak nie mogą być za szerokie. Nogawki spodni nie mogą sprawiać wrażenia workowatych. Dobrą opcją jest dopasowanie modelu tak, jakby wyglądał na o jeden lub maksymalnie dwa rozmiary za duży. Krok powinien znajdować się ok. 2-3 cm niżej niż w rurkach, ale nie więcej.
Po założeniu spodni kieszenie znajdować się powinny na wysokości pośladków. Dlaczego? Zbyt nisko usytuowane kieszenie lub po prostu zbyt duże względem talii spowodują powiększenie i spłaszczenie pośladków. Nie zapominamy o tym, że przy podwijaniu nogawek odsłaniamy subtelnie kostki.

Wybieramy górę do spodni boyfriend

To ten typ spodni, który nie lubi i nie toleruje półśrodków. Do boyfriendów świetnie sprawdza się spójność lub szalony kontrast. Spodnie dobrze wyglądają z elementami luźnymi, swobodnymi, a nawet męskimi albo z bardzo kobiecymi. W przypadku codziennej stylizacji typu spacer, zakupy, wystarczy założyć koszulę (oczywiście luźną), kamizelkę, swobodną stylem marynarkę czy T-shirt odsłaniający lekko brzuch.
Do bardziej eleganckich stylizacji dobieramy bluzkę koszulową z materiału przypominającego jedwab, żakiet, płaszcz lub dobieramy odpowiednią kurtkę. Gdzie dobrać dodatki typy kurtki wiosenne damskie, płaszcze pod boyfriendy? Znajdziemy je na takich stronach jak https://moodo.pl/pol_m_KOLEKCJA_ODZIEZ_KURTKI-DAMSKIE-181.html.
Kończąc sugestie dotyczące samych spodni, nie wolno zapomnieć o kilku dodatkach. Boyfriendy świetnie pasują do męskich akcesoriów typu zegarek, kapelusz i pasek do spodni. Kobiece przełamanie dla stylu męskiego to dyskretna kopertówka i biżuteria.