Jak rozpoznać tandetną torebkę? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Marzysz o modnej, oryginalnej i przede wszystkim solidnej torebce damskiej? Chociaż dostęp do Internetu jest dziś powszechny, a zakupy online stały się normą – uważaj na oszustów. To, że masz niczym nieograniczony dostęp do szerokiej oferty kolejnych modeli atrakcyjnych i tanich torebek damskich, nie oznacza, że zafascynowana możliwościami nie popełnisz błędu.

Jeśli oprócz ciekawego projektu, interesuje Cię przede wszystkim jakość wykonania, skoncentruj się na produktach ze skóry. Torebki ze skóry naturalnej są najlepszym wyborem. A wyroby galanterii skórzanej mają swoje specyficzne cechy. Na co zwrócić więc uwagę podczas przeglądania kolejnych propozycji damskich torebek? Jakich modeli, wydawać by się mogło jakościowo dobrych i modnych torebek damskich unikać? Podpowiadamy!

Po pierwsze – tekstura prawdziwej, wysokojakościowej skóry jest nie do podrobienia!

Prawdziwa, naturalna skóra ma specyficzną teksturę. Sztuczna skóra wydaje się jakby plastikowa, nadmiernie się błyszczy i jest dość sztywna. Pamiętaj zatem, że wartościowa, a przede wszystkim rzeczywista skóra, to materiał miękki, delikatny i estetyczny.

Poza tym, sztuczny materiał tego rodzaju posiada liczne plamki i pory. Najlepiej widać je oczywiście z bliska, ale prezentowane zdjęcie można odpowiednio przybliżyć. Tak, by w pełnej okazałości zobaczyć model z dobrej odległości. Jeśli układ takich mankamentów jest dość regularny, możesz mieć pewność, że masz do czynienia z tandetną podróbką.
Tego nie sprawdzisz robiąc zakupy w Internecie, ale zaraz po otrzymaniu paczki – chodzi o zapach. Prawdziwa skóra wydziela charakterystyczną, rozpoznawalną woń. To nic innego, jak pozostałość po garbowaniu. Wyroby skóropodobne pachną natomiast syntetykiem.

Po drugie – skórzana torebka zachowuje się inaczej w kontakcie z wodą, niż syntetyk

Skórzana torebka damska ma porowatą strukturę. Co to oznacza? Między innymi to, że w kontakcie z wodą zachowuje się w specyficzny sposób. Jako, że materiał cały czas oddycha, woda tak wsiąka w niego dość łatwo. Oczywiście mokry plamy szybko wysychają i nie pozostają po nich żadne ślady.

Na uwagę zasługuje jednak fakt, że w przypadku syntetyków woda po prostu się nie wchłania. Test z wodą możemy przeprowadzić zaraz po otrzymaniu przesyłki z torebeczką damską w tym wydaniu. Jednak pamiętajmy, by na tego rodzaju metodę decydować się w ostateczności. O wiele lepiej podjąć dobrą decyzję już w trakcie składania zamówienia.

Po trzecie – nie sugeruj się ceną!

Tania torebka damska nie zawsze oznacza podróbkę. Podobnie, jak droga i modna torebka damska nie zawsze oznacza oryginał. Sugerowanie się tylko i wyłącznie ceną może nas zgubić.

Tym bardziej, że współczesne, internetowe sklepy z galanterią skórzaną, oferują ciekawe modele damskich akcesoriów w bardzo atrakcyjnych cenach. Może się więc okazać, że dodatek wykonany z wysokojakościowej skóry wcale nie będzie tak drogi. Przykładem takiej oferty są torebki damskie Paolo Peruzzi. Oferta tego producenta to przede wszystkim torebki skórzane, które często można nabyć w tym sklepie w cenach bardzo atrakcyjnych. Wszystko przez udogodnienia właścicieli punktów tego rodzaju. Z wielu powodów mogą sobie oni pozwolić na nieco zaniżone ceny.