Rosnące bezrobocie w Polsce – busy do Anglii odjeżdżają pełne!

Ostatni okres w polskiej gospodarce nie należy do łatwych. Wszystko za sprawą kryzysu gospodarczego będącego bezpośrednim skutkiem epidemii koronawirusa i lockdownu. Patrząc na dane ekonomiści są zgodni – bezrobocie rośnie i nic nie wskazuje aby w najbliższym czasie miało wrócić do sytuacji sprzed pandemii. Należy się spodziewać, że kolejne obostrzenia wprowadzane przez polski rząd będą potęgowały decyzje o zwolnieniach w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach.

Nie tylko rosnące bezrobocie

Rosnące bezrobocie nie jest jedną przyczyną tego, że busy do Anglii odjeżdżają pełne – kolejną ważną kwestią jest wyhamowanie wzrostu płac a wręcz obniżki pensji w wielu firmach. Przypomnijmy, że pensja minimalna w przyszłym roku będzie znacznie niższa od tej zapowiadanej przed epidemią przez nasz rząd. Nakłada się to jednocześnie z rosnącymi kosztami życia i inflacją. Taka sytuacja sprawiła, że busy do Holandii odjeżdżają z Bydgoszczy w liczbie niemal dwukrotnie większej niż przed pandemią! Nie można się jednak temu dziwić, gdyż zarobki w Europie Zachodniej są nawet czterokrotnie wyższe niż minimalne wynagrodzenie w Polsce. Każdego dnia z polskich przystanków i dworców autobusowych odjeżdżają niemal pełne busy do Belgii, która oprócz pracowników fizycznych przyciąga całą masę pracowników umysłowych do setek różnych instytucji i zespołów unijnych. Dodatkowo kraj kusi pyszną czekoladą i zimnym kuflem piwa.

Busy do Niemiec

Lider emigracji jest jeden – nasz zachodni sąsiad. Popularność tego kraju jest związana nie tylko z wysokimi zarobkami, wysokim poziomem życia czy też dobrym socialem. Wiele osób decyduje się na emigrację do Niemiec z prozaicznego powodu – bliskość do Ojczyzny. Podczas pobytu na emigracji niezwykle ważną rolę gra możliwość szybkiego transportu do domu np. na weekend. Bliskość tego kraju sprawia, że busy do Niemiec odjeżdżają z niemal każdego zakątka naszego kraju odkąd tylko weszliśmy do Unii Europejskiej. Każdy zna kogoś, kto w Niemczech pracował choćby przez chwilę. Praca na niemieckich uprawach jest również popularna u studentów, którzy podczas wakacji decydują się na pracę, która pozwoli im utrzymać się przez następny rok akademicki.

Sprawdź ofertę na https://busy-travel.pl/