Kocie kawiarnie w Polsce. Tu napijesz się kawy w kocim towarzystwie

Moda na kocie kawiarnie przywędrowała do Europy z Azji. Pierwszy lokal tego typu powstał na Tajwanie w 1998 r. Dziś kawiarnie, w których można się napić kawy w towarzystwie sympatycznych futrzaków, znajdziesz również w wielu dużych miastach w Polsce.

 

Z tekstu dowiesz się:

  • gdzie można znaleźć kocią kawiarnię w Krakowie,
  • czy w Warszawie napijesz się kawy w mruczącym towarzystwie,
  • kto może przyjść do kociej kawiarni w Gdyni,
  • gdzie mieści się druga z kocich kawiarni w Trójmieście,
  • gdzie w Łodzi napijesz się herbaty z kociej zastawy,
  • jakie gatunki kotów zamieszkują kocią kafejkę w Toruniu,
  • ile futrzaków można wygłaskać w Kot Cafe we Wrocławiu,
  • jakie imprezy organizuje kocia kawiarnia w Bydgoszczy.

W kocich kawiarniach to zwierzęta są panami przestrzeni. Mają swoje legowiska, tory przeszkód i zabawki. Swobodnie przechadzają się po kanapach, stołach, a niekiedy również po kolanach gości. Można się z nimi bawić do woli, o ile akurat wyrażają taką ochotę i nie ucinają sobie drzemki. Kawa w takim towarzystwie smakuje wyśmienicie! Co ważne – większość kocich kawiarni odgrywa jednocześnie rolę domów tymczasowych dla kotów, które można adoptować.

Pamiętaj! Do większości kocich kawiarni małe dzieci nie mają wstępu (lub mogą wejść tylko w określone dni). Jest to podyktowane bezpieczeństwem i spokojem kocich mieszkańców.

Gdzie zatem można napić się kawy przy akompaniamencie kociego mruczenia? Oto kilka adresów w Polsce.

Kociarnia – Kraków

Krakowska kocia kawiarnia mieści się przy ulicy Lubicz, niedaleko Barbakanu. Jako jedna z nielicznych zaprasza dzieci od 6. roku życia. Obecnie mieszka tu 10 uroczych mruczków. Co ciekawe – to właśnie w Krakowie powstała pierwsza kocia kawiarnia w Polsce. Kociarnia mieściła się wtedy przy ulicy Krowoderskiej.

Sprawdź apartamenty Kraków!

Miau Cafe – Warszawa

Miau Cafe znajduje się przy ulicy Naruszewicza, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Wierzbno. Serwuje dobrej jakości kawę (także parzoną metodami alternatywnymi), pyszne śniadania, a także ciasta i koktajle. W poniedziałki są tu organizowane dni otwarte dla najmłodszych, w pozostałe dni tygodnia kawiarnię mogą odwiedzać dzieci, które ukończyły 14 lat.

Biały Kot – Gdynia

Biały Kot to pierwsza kocia kawiarnia w Trójmieście. Mieści się w centrum Gdyni, przy ulicy Władysława IV. Do kawiarni nie mogą wejść maluchy poniżej 6. roku życia, a wizyta z dzieckiem, które ma między 6 a 10 lat, musi być poprzedzona rezerwacją stolika.

Kotka Cafe – Gdańsk

Kawiarnia znajduje się poza Gdańskim Starym Miastem, w spokojnej dzielnicy Gdańsk-Oliwa – na obrzeżach Parku Oliwskiego. To druga po lokalu w Gdyni kocia kawiarnia w Trójmieście. Wizyty z dziećmi do 14. roku życia są objęte obowiązkową rezerwacją.

Szukasz noclegu w Trójmieście? Sprawdź apartamenty Gdańsk!

Kocie Oczy – Łódź

Kocie Oczy to nie kawiarnia, a herbaciarnia (choć kawy też można się tu napić). Mieści się przy ulicy Piotrkowskiej, w jednym z zacisznych podwórek. Za niezwykły klimat lokalu odpowiadają nie tylko przyjacielskie zwierzaki, ale też urocza kocia galeria na ścianach i cała masa kocich gadżetów na półkach. Kocim wzorem są ozdobione nawet dzbanki na herbatę i filiżanki.

Neko Cafe – Toruń

Toruńska kocia kawiarnia jest zlokalizowana na obrzeżach Starego Miasta przy ulicy Prostej. Mieszkają tu obecnie 4 zwierzaki, w tym maine coon i kot bengalski. Jak na Toruń przystało, kawiarnia serwuje różne wariacje na temat kawy piernikowej, a także lemoniady, klasyczne kawy, kawę kuloodporną i kilka rodzajów herbaty.

Kot Cafe – Wrocław

We Wrocławiu kawy w kocim towarzystwie można się napić w kawiarni przy ulicy Dubois w dzielnicy Nadodrze. Mieszka tu obecnie 7 mruczków, które po trudnych przeżyciach w lokalu w końcu znalazły swoją spokojną przystań. Kot Cafe zaprasza dzieci powyżej 10. roku życia. Maluchy mogą odwiedzać koty tylko w niedziele.

Kocia Ferajna – Bydgoszcz

Kocia Ferajna znajduje się w lokalu przy ulicy 11 Listopada. Wszystkie zamieszkujące tu koty pochodzą z bydgoskiego schroniska. Ciekawostką są organizowane w lokalu… szybkie randki dla miłośników zwierząt.

Materiał powstał we współpracy z firmą Sun & Snow, oferującą apartamenty w Krakowie, Trójmieście, Zakopanem i wielu innych pięknych zakątkach Polski. Wszystkie obiekty są w pełni przystosowane do nowych norm sanitarnych. Apartamenty są regularnie dezynfekowane i wietrzone, a personel stosuje się do restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa.