Malowanie jajek – umilenie każdych Świąt Wielkanocnych!

W dzisiejszym świecie większość ludzi prowadzi stresujący tryb życia. Kariera i dążenie do celu mogą skutecznie odebrać nam czas na to, co najważniejsze. Mimo że musimy skupić się również na zarabianiu i rozwijaniu biznesowej części naszego życia, nie powinniśmy zapominać o bliskich nam osobach. Są w roku takie okresy, w których możemy odsunąć na chwilę pracę czy naukę i skupić się na rodzinie; i będzie to czymś dobrym zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich.

Święta Wielkanocne – jakie symbole im towarzyszą?

Wielkanoc kojarzy nam się przede wszystkim z wiosną. Jako że są to święta ruchome, czasami pogoda jest ładna i słoneczna, czasami wciąż jeszcze daleko do zielonych drzew i pięknych kwiatów. Jednak za każdym razem możemy poczuć w powietrzu nadejście czegoś nowego. Na sklepowych wystawach spotykamy dziesiątki ozdób żółtych kurczaków czy baranków. Do tradycji należy także malowanie jajek. Każdy ma własny sposób na nadanie im wyjątkowego wyglądu. Takie zajęcie jest szczególnie cenione przez dzieci. Mają wtedy okazję, aby wykazać się kreatywnością i stworzyć coś według własnej wyobraźni. Dzieci często używają do pomalowania jajek czegoś tradycyjnego, na przykład farb akrylowych. Łatwo je dostać a cała czynność daje wiele frajdy i rozwija kreatywność. Dodatkowo – takie farbki bardzo szybko schną i ładnie wypełniają kolorami całą skorupkę.

Jak inaczej możemy przyozdobić jajka na Wielkanoc? Niebanalne sposoby

Co ciekawe – aby ozdobić jajka, wcale nie potrzebujemy sztucznych barwników, choć zazwyczaj spełniają one swoją funkcję. Możemy użyć na przykład cebuli, jagód lub buraków i stworzyć naturalne barwniki. Unikniemy dzięki temu użycia chemii i chociaż w małym stopniu przyczynimy się do ochrony naszego środowiska. Dla dzieci świetnym pomysłem będzie także użycie kolorowych wycinanek zamiast farb. Zajmie to nieco więcej czasu, ale równie dużo radości. Młodsze dzieci mogą po prostu powycinać kółka i nakleić je na skorupkę. Rozwiną dzięki temu zręczność i zdobędą nowe umiejętności manualne. Innym pomysłem jest użycie kolorowych nitek; to także idealnie się sprawdza. Skorupki mogą nabrać różnych form; mogą na przykład wyglądać jak tradycyjne matrioszki, które w dzieciństwie chciał mieć niemalże każdy!

Pomysłów na malowanie jajek jest wiele, jednak dobrym rozwiązaniem jest stworzenie czegoś całkowicie nowego! Wybierzmy materiał, który mógłby sprawić, że skorupka jajka będzie wyglądała oryginalnie i wyjątkowo. Użyjmy jej według własnego uznania. Tak naprawdę to nic trudnego, a może umilić każde święta.