Jak szybko schudnąć?

Kiedy zauważymy, że po zimie nasze ciało się zmieniło i nie mieścimy się już w swój stary strój kąpielowy, a wakacje są bardzo blisko. Postanawiamy zrobić coś ze swoją sylwetką.

Jak szybko schudnąć?

Pierwszym krokiem powinno być zważenie się i zapisanie wyniku, dla kontrolowania spadku masy ciała. Można również sprawdzić swoje BMI (body mass indeks), podajemy tam wagę i wzrost, a kalkulator przelicza nam masę ciała i pokazuje, czy mieścimy się w normie. Jeśli BMI wskazuje nadwagę, jak najszybciej powinniśmy rozpocząć zdrowe odchudzanie. Nasza dieta powinna składać się z około 5 posiłków dziennie. Posiłki powinny być ubogie w proste cukry, które nie są nam do niczego potrzebne, dostarczają tylko chwilowy zastrzyk energii.

Na początku chudnięcia w diecie powinno być więcej warzyw, niż owoców, ponieważ mają one mniej kalorii. Tłuste mięsa, takie jak wołowina i wieprzowina, powinny być zamienione na chude np. kurczaka (albo indyka, który zawiera mniej chemii). Zdecydowanie trzeba wyłączyć z diety makarony, napoje słodzone i wykluczyć fast foody, które zawierają ogromne ilości soli.

Co zrobić, jak nie mamy pomysłu na obiad?

Zwykle jedliśmy makaron, albo pizzę. Alternatywą są makarony pełnoziarniste, albo jeszcze lepiej i zdrowiej – kasze. Kasza jaglana może być nawet używana do deserów i zup. Zdrową pizzę, zamiast kilka razy w tygodniu, możemy jeśli kilka razy w miesiącu. Jeśli używaliśmy dużo cukru, powinniśmy zmniejszyć ilość łyżeczek i zamienić cukier na miód. Gdy potrzebujemy nagle czegoś słodkiego, zamiast batonów czekoladowych, możemy kupić zdrowszą wersję np. z orzechów i nasion.

ważny jest wysiłek fizycznyOprócz diety i posiłków, które będziemy sobie rozpisywać, ważny jest wysiłek fizyczny. Można zacząć od spacerów, później spacer zamienić na bieg – traci się wtedy więcej kalorii i trening jest bardziej wydajny. Dobrym pomysłem będą też wycieczki ze znajomymi lub z drugą połówką, zwykle wyjeżdża się na kilka godzin, a podczas przejażdżki nie zwraca się uwagi na zmęczenie, tylko na miły czas spędzony na rozmowach. Jeśli jesteśmy bardzo zdeterminowani, możemy kupić karnet na siłownię i basen. Regularne treningi, przynoszą jeszcze szybszy efekt. Nie można też zapominać o dostarczaniu odpowiedniej ilości wody, dla uzupełnienia elektrolitów. Jeśli zaczniesz już dziś, efekty dostrzeżesz już po pierwszych tygodniach diety.