Zmiana stylu życia

Wiele z nas zbyt łatwo zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas zniechęcenie, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Duży wpływ na taką sytuację ma nasze myślenie – chcemy za dużo zyskać błyskawicznie. Każdy cel powinno się osiągać małymi krokami. Aby zrealizować to, na czym nam zależy konieczne jest zaplanowanie zmiany stylu życia w dłuższym okresie czasu.

1 krok

Podstawowym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiedni sen. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze pozytywne myślenie w dużej mierze zależy od odpowiedniej liczby godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dobry początek dnia. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

3 krok – uprawiajmy jakiś sport.

Każda postać ruchu jest wskazana, czy to będzie bieganie, czy basen, czy jazda na rowerze.

4 krok

Trzeba wykształcić w sobie nawyk jedzenia owoców zamiast cukierków i batoników. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego ciała niż biały cukier.

Piąty krok

Na wiosnę i latem należy spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej spacerujemy, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to oczywiście wpływ na lepsze samopoczucie.

6 krok

Jak najwięcej zieleniny do każdego posiłku. Im więcej witamin i składników mineralnych tym lepiej dla nas. Wzmacnia się nasz układ odpornościowy. Różne schorzenia dopadają nas rzadko.

7 krok

Należy unikać smażonych potraw. Posiłki powinny być przygotowane w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie powodują problemów gastrycznych.

Ósmy krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do znajomych i obcych. Uśmiech to skarb, pomaga przeżyć nawet najcięższe chwile. Ma to wielkie znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słońca za oknem.

Dziewiąty krok

Zawsze trzeba mieć przynajmniej odrobinę czasu dla bliskich i znajomych. Rezygnowanie ze spotkań ze względu nadmiaru pracy to bardzo niedobry sposób zachowania.