Problem suchych dłoni

Dłonie nieustannie narażone są na nadmierne wysuszenie. Sucha skóra wygląda nieestetycznie, ponadto powoduje dyskomfort, a nawet ból. Jak sobie poradzić z tym problemem? Istnieje wiele sposobów na to, by odżywić i nawilżyć dłonie!

Co powoduje nadmierne przesuszenie skóry dłoni? 

Podstawą do wyeliminowania problemu, jest znalezienie przyczyny. Dłonie mogą być przesuszone przez częste moczenie, kontakt z detergentami oraz brak odpowiedniej pielęgnacji. Nie bez znaczenia są też warunki atmosferyczne. Wiatr i mróz sprzyjają przesuszeniu skóry, dlatego stan dłoni może pogarszać się jesienią oraz zimą. Ważne jest, by w tym czasie szczególnie zadbać o skórę, przede wszystkim osłaniając ją nie tylko kremami, ale też rękawiczkami. Jeśli chodzi o kontakt z detergentami, również warto zaopatrzyć się w rękawiczki ochronne, które zabezpieczą dłonie podczas sprzątania, czy mycia naczyń. 

Sposoby na nawilżenie dłoni

Zanim sięgniemy po kosmetyki, czy produkty z apteki, warto przetestować naturalne sposoby na nawilżenie dłoni. Dobrą metodą na nawilżenie skóry, jest wprowadzenie do codziennej pielęgnacji domowych zabiegów spa. Co może się przydać? Kilka skutecznych sposobów na suche dłonie:

  • Miód – wspaniały dar natury, który warto wykorzystywać nie tylko w celach spożywczych, ale też kosmetycznych. Z miodu można zrobić wspaniałą maseczkę regenerującą na dłonie. Cienką warstwą produktu należy pokryć dłonie, po upływie 10 minut zmyć i nałożyć nawilżający krem. W celu podbicia działania miodu, na czas jego kontaktu ze skórą, można nałożyć bawełniane rękawiczki kosmetyczne. Pod wpływem ciepła składniki odżywcze z miodu lepiej wchłoną się w skórę. 
  • Płatki owsiane – kolejny produkt spożywczy, który może przydać się również do pielęgnacji twarzy, ciała i dłoni. Ze zmielonych płatków owsianych również można stworzyć odżywczo – regenerującą maskę do dłoni. Do płatków warto dodać odrobinę gliceryny, mieszankę nałożyć na dłonie, po upływie około 15 minut zmyć. 
  • Fusy z kawy – aby dłonie lepiej wchłaniały składniki odżywcze z masek i kremów, należy najpierw pozbyć się martwego naskórka. W tym celu warto zrobić peeling. Fusy z kawy pozostawiają dłonie idealnie gładkie i gotowe na aplikację kosmetyków. 
  • Krem nawilżający – kosmetyk, który powinien być elementem pielęgnacji dłoni przez cały rok. Krem ochrania i nawilża, a także regeneruje oraz spowalnia starzenie się skóry dłoni.