Garaż z blachy pełen zalet

Osoby nieposiadające murowanego garażu bardzo często decydują się na zakup tych blaszanych. Można wykorzystać je na wiele sposobów. Dla niektórych takie garaże blaszane świetnie nadają się jako pomieszczenia socjalne, składziki do przechowywania narzędzi i materiałów budowlanych, pomieszczenia gospodarcze na sprzęty i akcesoria ogrodowe. Możliwości jest naprawdę sporo. Najczęściej taki blaszak służy do zabezpieczenia samochodu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Warto poznać powody, dla których garaże z blachy cieszą się rosnącą popularnością.

Czy garaże z blachy to dobry pomysł?

W przypadku garaży blaszanych nie zawsze konieczne jest uzyskanie pozwolenia na ich budowę, co zleży od tego, w do jakich celów mają one posłużyć. Jeśli mają pełnić swoją nadrzędną funkcję, pozwolenie jest niezbędne, jeśli nie chcemy narazić się na żadne kary finansowe. W przypadku blaszaków nie jest potrzebne posiadanie stałych fundamentów. Konstrukcja garażu może zostać postawiona na wylewce betonowej lub na bloczkach betonowych. Jeśli mamy już wybrane stałe miejsce i nie planujemy go zmieniać, warto przytwierdzić go do gruntu, wspomagając się wylewką betonową. Jeśli garaż potrzebny jest tylko tymczasowo lub planujemy w przyszłości jego przemieszczenie w inne miejsce, wystarczy ułożyć go na bloczkach betonowych. Blaszaki są zdecydowanie tańsze od garaży murowanych. Na korzyść tego rozwiązania przemawia łatwość i szybkość postawienia konstrukcji. Firmy zajmujące się na co dzień stawianiem garaży z blachy, są w stanie wykonać powierzone im zadanie od kilkudziesięciu minut do paru godzin, w zależności od stopnia skomplikowania i metrażu. Do produkcji garaży blaszanych sięga się po takie technologie, które pozwalają na długotrwałą ochronę przed wiatrem i wilgocią.

Jakie jeszcze zalety mają blaszaki?

Blaszaki wyglądają estetycznie. Można pokryć ich powierzchnię farbą emaliowaną. Do wyboru jest szeroka gama kolorystyczna. Nie jest to jednak konieczne i wiele osób pozostawia garaż w stanie fabrycznym, co również dobrze wygląda. W wersji pomalowanej prezentuje się bardziej dekoracyjnie i można dopasować go do np. elewacji budynku. Dostępne są nawet modele wykonane z blachy emaliowanej akrylem, które do złudzenia przypominają takie wykonane z drewna. Możliwe jest kupienie gotowego garażu lub zlecenie jego zaprojektowania od podstaw, zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Utrzymanie takiego garażu blaszanego nie wiąże się z żadnymi kosztami utrzymania. W przypadku tych z ocynkowanej blachy nie trzeba zawracać sobie głowy malowaniem ani impregnacją. Wystarczy na bieżąco usuwać z jego powierzchni zabrudzenia. Jest to rozwiązanie uniwersalne i funkcjonalne. Konstrukcja garażu jest lekka, przez co montaż/demontaż szybki i łatwy. Możliwe jest też przez to późniejsze przemieszczanie garażu.
https://www.maritom.pl/