Rafał Góralski

Rafał zalicza się do rosnącego grona polskich przedsiębiorców, którzy odnieśli globalny sukces tworząc od podstaw nowe firmy, budując zespoły, oraz skutecznie rozwijając, promując i sprzedając autorskie technologie, produkty i usługi, na wymagającym rynku zachodnim.

Pierwsza założona przez Rafała w Wielkiej Brytanii firma powstała w roku 2009. GeoVS Limited w ciągu zaledwie 4 lat podbił rynki światowe od Australii po Zjednoczone Emiraty Arabskie, wdrażając wynaleziony przez niego unikalny w skali globalnej system IT, zanim została kupiona przez notowaną na giełdzie w Londynie spółkę Software Radio Technology plc. Rafał zarządzał jedną z firm zależnych i zasiadał w zarządzie tej giełdowej grupy przez kolejne trzy lata, jednocześnie testując na ograniczoną skalę metodologię INWAYa i budując niezbędną do jego skutecznej działalności sieć kontaktów i współpracowników.

W tym czasie system Rafała zrewolucjonizował rybołówstwo oraz zarządzanie bezpieczeństwem żeglugi i logistyki statków na sześciu kontynentach i wygrał kilka nagród, w tym za ‘najlepszy narodowy projekt roku 2016’ otrzymaną z rąk samego Króla Bahrajnu. Największe instalacje systemu są wdrażane w ramach projektów o budżetach liczonych w setkach milionów dolarów, a Rafał stał się cenionym doradcą firm, mentorem młodych przedsiębiorców, a także ekspertem sądowym w skomplikowanych technologicznie sprawach w Hong Kongu i Londynie.

Ale Rafał to nie tylko technologiczny wizjoner ze zdobytym w Wielkiej Brytanii doktoratem z informatyki, a przede wszystkim skuteczny przedsiębiorca, który dogłębnie rozumie mechanizmy rynkowe, oraz potrzeby i psychologię klientów, ma unikalnie szerokie spojrzenie na biznes, pasję do innowacji i dobrze sprecyzowane cele do których realizacji dąży z żelazną konsekwencją. Rafał nie wierzy w ograniczenia, nie godzi się na status quo i przez lata wypracował innowacyjne i skuteczne systemy wprowadzania na światowe rynki, promocji i sprzedaży nowych produktów i usług.

W tej chwili Rafał inwestuje w technologie i doradza brytyjskim start-upom, ale jego prawdziwa pasja to pomaganie ambitnym polskim przedsiębiorstwom w odniesieniu globalnego sukcesu. Choć Rafał śmieje się z pojawiających się czasem porównań do Elona Muska, wierzy że któryś z polskich przedsiębiorców odniesie kiedyś sukces i zostanie globalną ikoną tej miary. Marzy mu się polski Alphabet, Apple, Facebook, IBM czy Microsoft, albo chociażby Skype czy Spotify – firma która będzie sprzedawała unikalne technologie wymyślone i wytworzone w Polsce konsumentom na całym świecie.

Dlatego właśnie Rafał wymyślił INWAY, który był rozwijany na ograniczoną skalę od połowy 2015 roku z wybraną grupą polskich firm IT. W międzyczasie testowane były strategie, modele i narzędzia podboju rynku brytyjskiego, przynosząc rezultaty w postaci atrakcyjnych i wysoce dochodowych projektów. Teraz, gdy metodologia INWAYa, oraz niezbędna do jego skutecznej działalności grupa ekspertów (głównie Anglików), jest sprawdzona i gotowa do wykorzystania na szerszą skalę, INWAY stał się dla Rafała najważniejszym przedsięwzięciem i celem numer 1.

Z Arturem połączyła Rafała wspólna pasja do innowacji, pozbawiony zadęcia i patosu patriotyzm, oraz wizja sukcesu Polski i polskich przedsiębiorców na rynku światowym. Bo Rafał chce wrócić kiedyś ze swoją rodziną do Polski w której ludzie są szczęśliwi, zadowoleni z życia i życzliwi wobec siebie nawzajem, oraz w pełni korzystają z owoców swojej pracy i kreatywności, a nie są tylko tanią siłą roboczą dla zagranicznych koncernów.

Pomóż nam wspierać polskie firmy i udostępnij (dziękujemy!)